Pro zobrazení výsledků stiskněte ENTER, pro zrušení zvolte ESC.

Ukazatel za kolik dní bude ÚJ na nule...

radka.cubova@seznam.cz
Dobry den, souhlasim s Vami. Tento ukazatel je zcela zbytecny. Predpovidat vyvoj bilance je velice narocne* a rozhodne nestaci do vypoctu zahrnout vydaje za poslednich 7 dni a interpolovat krivku :). (*) Rekneme, ze bychom vyhodnotili vydaje nekolik mesicu zpet a natrenovali na nem nejaky inteligentni algortimus, ktery by predpovidal vyvoj bilance. Takhle bychom se mohli potencialne priblizit realnemu vyvoji krivky. V realnem svete neni nic jednoduche a velkou roli hraje nahoda. Nastanou tedy dva problemy: 1) malo vstupnich dat pro natrenovani algoritmu (chtelo by to nekolik let), 2) problem v pripade nepravidelnych vydaju/prijmu, ktere se podle meho nazoru nevyskytuji az tak zridka. Algoritmus by se s nimi dokazal vyporadat, ale nedokazal by je predpovidat. unixak.cz

29. 11. 2012, 08:50

radka.cubova@seznam.cz
Dobrý den, tento ukazatel: Tímto tempem budete na nule za X dnů mi připadá jako velmi nedůvěryhodný a nepřesný ukazatel, tudíž naprosto zbytečný. Dnes mám stav účtu 200 000 Kč, zítra 100 000 utratím a 50 000 vydělám. Každou chvilku to ukazuje jinak, podle pohybu a dnes tam mám 121 dnů a zítra tam mám 7 dnů. Jinak super domácí účetnictví, moc si pochvalujeme. Děkujem.

15. 11. 2012, 07:40